اخبار :: بخش کشاورزی در صادرات می توان نقش تعیین کننده ای داشته باشد

[ سرويس گزیده اخبار ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

بخش کشاورزی در صادرات می توان نقش تعیین کننده ای داشته باشد

سرويس : گزیده اخبار
95/06/03-12:06
2016-08-24 12:06:36
آخرين مشاهده : 96/03/06-21:28
: کد خبر

تعداد مشاهده : 334


 

بخش کشاورزی در صادرات می توان نقش تعیین کننده ای داشته باشد


معاون اول رئیس جمهور گفت : بخش کشاورزی  با دارا بودن بستر و زمینه مناسب می تواند نقش تعیین کننده ای در صادرات کشور داشته باشد .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین دکتراسحاق جهانگیری در مراسم افتتاحیه بزرگترین واحد تولیدی تخم مرغ نطفه دار در خاورمیانه که با حضور رکنی معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ، شهیدی رئیس سازمان بنیاد شهید کشور ، فریدون همتی استاندار قزوین و نیاز علی ابراهیمی پاک رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد با بیان این مطلب افزود : توسعه کشور با مشارکت و همکاری بخش خصوصی محقق می شود و هیچ نهادی حق ندارد مانع فعالیت های بخش خصوصی شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی اظهار داشت : عمران، آبادانی و توسعه کشور از دستاوردهای دولت است که امیدواریم با جدیتی که در دولت یازدهم سر لوحه کار قرار گرفته شاهد کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشیم.

جهانگیری خاطر نشان کرد:  یکی از بخش هایی که در آن گام  های بلند برداشته شده بخش کشاورزی به ویژه دام و طیور است که در این زمینه ظرفیت های بسیاری در کشور شکل گرفته است.

وی بیان داشت : در حال حاضر سالانه ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ و دو میلیون و ۱۰۰ تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود و در زمینه صادرات مرغ و تخم مرغ نیز فعالیت های زیادی صورت گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در سه سال گذشته ۲۰۰ هزار تن تخم مرغ به خارج از کشور صادر شده است که باید از ظرفیت کامل این گونه واحدها در زمینه صادرات استفاده کنیم.

وی یادآور شد: سال گذشته زمینه مناسبی برای صادرات به کشور روسیه فراهم شد که بخش کشاورزی می تواند در این بازار حضور گسترده ای داشته باشد.
جهانگیری گفت: هیچ فرد یا نهادی حق ندارد علیه بخش خصوصی و به نفع نهادهای عمومی  رفتار کند و نباید تبعیضی بین بخش خصوصی و نهادهای عمومی صورت گیرد.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه از تلاش دست اندرکاران بزرگترین واحد جوجه کشی کشور که به صورت شبانه روزی طی ۱۸ ماه توانستند این واحد تولیدی را به بهره برداری برسانند تقدیر و تشکر کرد.

 

 

   

بازديد كل :0
اين ماه :0
امروز :0
مشاهده صفحات :695164
آنلاين :0
مهمان آنلاين :0
كاربر آنلاين :0
مدير آنلاين :0